Placówki czynne
pn.-pt. 8:00-19:00
  Rejestracja tel.
15:00-19:00
  Bytom:
  Zabrze:
  tel.: 32 395 60 00
tel.: 32 370 52 26

Protezy Szkieletowe


Protezy szkieletowe uzupełniają częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do uzupełnienia mostami. Jest to najlepsze uzupełnienie protetyczne wśród protez ruchomych.

Protezy szkieletowe są trwałe, nie łamią się i nie pękają, metal zapewnia dużo większą trwałość przy dużo mniejszych rozmiarach w porównaniu z protezami osiadającymi. Są to protezy metalowo-akrylowe, oparte na konstrukcji metalowej idealnie dopasowanej do kształtu podłoża jamy ustnej pacjenta. Dodatkowo szkielet metalowy zaopatrzony jest w wypustki metalowe opierające się na powierzchniach żujących zębów Pacjenta co powoduje fizjologiczny sposób przenoszenia sił zgryzowych na błonę śluzową i kości wyrostka zębodołowego, tzn. przez zęby własne Pacjenta. Taka konstrukcja zapobiega uciskowi protezy na pole protetyczne chroniąc podłoże kostne przed zanikiem.

W przypadku Pacjentów z paradontozą wykonujemy szynoprotezy. Jest to modyfikacja protez szkieletowych dodatkowo stabilizująca rozchwiane zęby. Pozwalają one na spowolnienie a czasem nawet na zatrzymanie procesu utraty zębów zaatakowanych przez paradontozę. Są bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów, wymagają bardzo krótkiego okresu adaptacji.

Kontakt


Administracja Spółki
Plac Akademicki 17, Bytom
NIP 634-10-06-053

Bytom (41-902)


Plac Akademicki 17

Zabrze (41-800)


Plac Traugutta 2
Płatność gotówką. Akceptujemy płatności kartami płatniczymi: Płatności