Placówki czynne
pn.-pt. 8:00-19:00
  Rejestracja tel.
15:00-19:00
  Bytom:
  Zabrze:
  tel.: 32 395 60 00
tel.: 32 370 52 26

Korony i Mosty Porcelanowe


Uzupełnienia stałe, czyli licówki, wkłady, korony i mosty odtwarzają braki pojedynczych zębów, lub braki międzyzębowe. Informacje dotyczące wielkości, kształtu, koloru uzupełnianych zębów dają nam pozostałe zęby własne Pacjenta

Zdarza się, że wykonuje się na koronach i mostach sztuczne przebarwienia (takie jak  występują u palaczy), sztuczne wypełnienia, a także  odtwarza się piękny, równy kształt zębów o cechach zgodnych z cechami idealnego zwarcia i zgryzu.

Stałe uzupełnienia wykonuje się z różnych materiałów. Niewątpliwie najlepszym materiałem, który jest obojętny dla tkanek i jednocześnie nie ulega starciu i przebarwieniom jest porcelana. Stale rozwijające się techniki dają możliwość napalenia porcelany na różnego rodzaju stopy metali. Niekiedy wybór metalu musi być uzależniony od uzupełnień protetycznych, które Pacjent już posiada w jamie ustnej, gdyż duże różnice w potencjale napięciowym mogą spowodować niemiłe dolegliwości związane z powstawaniem ogniw galwanicznych określane ogólnie jako elektrometaloza.

Alternatywą dla koron porcelanowych na podbudowie metalowej są korony pełnoceramiczne, zapewniające wymagającym Pacjentom najlepszy efekt kosmetyczny.

Kontakt


Administracja Spółki
Plac Akademicki 17, Bytom
NIP 634-10-06-053

Bytom (41-902)


Plac Akademicki 17

Zabrze (41-800)


Plac Traugutta 2
Płatność gotówką. Akceptujemy płatności kartami płatniczymi: Płatności