Placówki czynne
pn.-pt. 8:00-19:00
  Rejestracja tel.
15:00-19:00
  Bytom:
  Zabrze:
  tel.: 32 395 60 00
tel.: 32 370 52 26

Implantologia i Zabiegi Kriochirurgiczne


IMPLANTY ZĘBOWE

Implanty zębowe to śruby tytanowe wprowadzane do kości szczęki lub żuchwy i zastępujące korzenie utraconych zębów.

Stanowią one oparcie dla ruchomych (wyjmowanych) albo stałych (korony, mosty) protez zębowych.

W przypadku protez ruchomych opartych na implantach zapewniają one ich dobrą stabilizację, co jest bardzo istotne zwłaszcza w odniesieniu do protez dolnych, wykonywanych u osób z rozległymi zanikami części zębodołowej żuchwy.
W przypadku uzupełnień stałych implanty pozwalają odbudować utracone uzębienie w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego, bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich.

W razie niekorzystnych warunków anatomicznych, spowodowanych utratą tkanki kostnej, leczenie implantologiczne musi być niekiedy poprzedzone zabiegami mającymi na celu jej odbudowę.
W Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii w Bytomiu przeprowadza się zabiegi z użyciem wiodących systemów implantologicznych (Astra Tech, Camlog, Canelog) oraz zabiegi odbudowujące utracone tkanki z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technik operacyjnych.


ZABIEGI KRIOCHIRURGICZNE 

W Poradni Chirurgii i Implantologii wykonywane są także zabiegi kriochirurgiczne przy użyciu aparatu AK1,ver.3 firmy Metrum. Cieczą kriogeniczną zastosowaną w tym aparacie jest N2O pozwalający na osiągnięcie temperatury -89 o C.
Zabiegi kriochirurgiczne stosujemy głównie w leczeniu leukoplakii błony śluzowej jamy ustnej, naczyniaków jamy ustnej oraz neuralgii nerwu trójdzielnego.
Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.
Zaletą tej metody jest niepowikłane gojenie się ran z pozostawieniem gładkiej, kosmetycznej blizny. Pacjenci akceptują tę metodę ze względu na jej dużą skuteczność, bezbolesny i bezkrwawy zabieg, nieuciążliwy okres gojenia i co ważne, szczególnie w obszarze czerwieni wargowej brak blizn po wygojeniu i osiągany dobry efekt kosmetyczny.

ZABIEGI AUGMENTACYJNE wykonuje dr hab. n. med. Tadeusz Morawiec

ENDOSKOPIA ZATOK SZCZĘKOWYCH wykonuje dr hab. n. med. Rafał Koszowski
 
 

Kontakt


Administracja Spółki
Plac Akademicki 17, Bytom
NIP 634-10-06-053

Bytom (41-902)


Plac Akademicki 17

Zabrze (41-800)


Plac Traugutta 2
Płatność gotówką. Akceptujemy płatności kartami płatniczymi: Płatności