Placówki czynne
pn.-pt. 8:00-19:00
  Rejestracja tel.
15:00-19:00
  Bytom:
  Zabrze:
  tel.: 32 395 60 00
tel.: 32 370 52 26

Aparaty Stałe


Piękny i zdrowy uśmiech to w dzisiejszych czasach jeden z podstawowych aspektów spójnego wizerunku każdej osoby. Niestety nie każdemu dane jest otrzymać od losu uśmiech wolny od wad  związanych z nieprawidłowym ustawieniem zębów w łuku.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale ogólnie dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe.

Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, poziomu higieny.

Aparaty stałe naklejane są na zęby  specjalnym klejem,  na cały czas leczenia i pozwalają na leczenie poważnych wad.
Ważne jest, by podczas leczenia aparatem stałym były przestrzegane zasady higieny.

Aparaty stałe składają się z:
  •  zamków ortodontycznych, które  mogą być metalowe (w wersji dla alergików) lub kosmetyczne (białe, kryształowe),
  •  ligatury, czyli elementy elastyczne wymieniane przy każdej wizycie, dostępne w wielu kolorach. 
  •  łuków czyli  elementów wymienianych nawet kilka razy w trakcie leczenia.
     
Oferujemy Państwu:

Aparaty stałe:


Metalowe - precyzyjne, tańsze, dające możliwość urozmaicenia poprzez użycie kolorowych ligatur utrzymujących łuk, lub zastosowanie zamków typu mini.

Estetyczne - są to niewidoczne aparaty stałe zapewniające pacjentowi najwyższy komfort leczenia. Możemy zaproponować zamki ceramiczne, kompozytowe (w kolorze zęba) lub kryształowe (monokryształ szafiry) - transparentne. Specjalnie wymodelowany kształt aparatu zapewnia wygodę, atrakcyjny wygląd dzięki przezroczystości materiału, i co zapewne najważniejsze, pewność siebie wynikającą z używania zamków, których korzystny wygląd współgra z ich skutecznością.

Systemy samoligaturujące - to nowoczesne systemy ortodontyczne umożliwiające wyraźne skrócenie czasu trwania zarówno poszczególnych wizyt, jak i całego leczenia! Unikalna budowa zamków zapewnia zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć dla Pacjenta oraz sprzyja utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej.

Lingwalne - zamki ortodontyczne są przyklejane na wewnętrznej powierzchni zębów od strony językowej lub podniebiennej, dzięki czemu aparat jest całkowicie niewidoczny. Ta technika leczenia polecana jest w szczególności osobom dorosłym, dla których estetyka odgrywa istotną rolę. Dzięki zastosowaniu specjalnych zamków o mniejszych wymiarach i łagodnych konturach, uzyskuje się  minimalne oddziaływanie aparatu na funkcje języka i wymowy oraz utrzymywanie higieny jamy ustnej.

Kontakt


Administracja Spółki
Plac Akademicki 17, Bytom
NIP 634-10-06-053

Bytom (41-902)


Plac Akademicki 17

Zabrze (41-800)


Plac Traugutta 2
Płatność gotówką. Akceptujemy płatności kartami płatniczymi: Płatności